Jak zachęcić dzieci do jedzenia?

Marta Galewska-Kustra to autorka bardzo popularnej serii książeczek dla dzieci. Ich głównym bohaterem jest bardzo sympatyczny chłopiec imieniem Pucio. To maluch, który jest bardzo ciekawy świata – zupełnie tak, jak jego odbiorcy. Przeżywa mniejsze oraz większe przygody, a każda z nich uczy oraz bawi młode pokolenie. Dzięki temu powstało coś na kształt książek, które oprócz rozrywki, którą dają, mogą również wpływać na rozwój czytelników – uczą bowiem zachowań, które przydają się w każdej sytuacji. Pucio zostaje kucharzem, czyli o radości z jedzenia (https://www.taniaksiazka.pl/pucio-zostaje-kucharzem-czyli-o-radosci-z-jedzenia-marta-galewska-kustra-p-1549678.html) to kolejna z cyklu książek, w której dzieci poznają kolejną nową przygodę swojego ulubionego bohatera.

W jaki sposób czytelnicy poznają swojego bohatera?

Seria książeczek dla dzieci autorstwa Marty Galewskiej-Kustry ma bardzo uniwersalny wydźwięk – każda historia to nowe doświadczenie, każde opowiadanie to oddzielny dzień, w którym Pucio ma okazję na poznanie nowych rzeczy bądź utrwalenie tych, które do tej pory były nieoczywiste. W książce Pucio zostaje kucharzem, czyli o radości z jedzenia, bohater ma okazję dosłownie zasmakować nowej rzeczy podczas wizyty w restauracji.

Pucio uczy się, że jedzenie nie zawsze wygląda tak samo. To w domu jest dobrze znane – podawane przez mamę lub tatę. Jednak jedzenie, które serwuje się w restauracjach, może różnić się znaczeni od tego domowego. Okazuje się bowiem, że makaron może mieć inny kształt czy smak. Inny nie znaczy gorszy – Pucio z smakiem pałaszuje całe danie. Otrzymuje również przepis od kucharza na domowe placuszki, które wraz z rodzicami, może zrobić w domu.

Seria książeczek dla dzieci, która inspiruje i uczy

Seria książeczek o bohaterze imieniem Pucio, to seria, która nie tylko bawi, ale również uczy, inspiruje, zaciekawia. Dokładnie o to chodziło autorce, która w prostych tekstach, dodatkowo wzmocnionych ciekawą ilustracją, pokazuje na przykładach, jak powinno zachowywać się dziecko nawet w najprostszych codziennych sytuacjach. Książki, dosłownie, pomagają rodzicom w wychowaniu młodego pokolenia.